Bronislav Kozák    Reiki mistr / učitel

  Menu
  Reklama
Reiki Seznam - Databáze Reiki mistrů a českých stránek o Reiki
Zakázkový internetový obchod
Spolek Kováři Olomouckého Kraje
www.reiki-cz.com  

Body na krku


BODY NA KRKU


Klikací obrázek s popisem jednotlivých bodů

37 Sternocleidomastoidní sval, zdvihač hlavy, systémový (celý organismus), paže, srdce

Na každé straně základny krku na přední stěně zdvihač hlavy (sval jdoucí od kosti hrudní přes kost klíční k soscovitému výběžku za uchem, kde končí v nadklíčkové jamce). Levý bod 37 ovládá levou stranu srdce, jako při angíně pectoris a levou paži. Pravá strana aktivuje pravou stranu těla.

38 Štítná žláza, metabolismus - látková výměna

Dvojí kontakt - štítná žláza má dva laloky a má vliv na tělesný metabolismus, nesprávná funkce štítné žlázy může způsobit bušení srdce, ztrátu váhy nebo nadměrnou váhu. Má také význam pro řízení tělesné teploty.

39 Mozek, jícen, kýla, hrdlo, pokles vnitřností

Horní okraj hrudní kosti, vrchol sterna tlačte směrem dolů. To otevírá žaludeční česlo, léčí jícen a břišní orgány jako ledviny, dělohu atd. Také pomáhá léčit kýlu tím, že nadlehčuje váhu na břišních stěnách. 39 má tvar hrnku. Když tlačíme ze středu na pravou stranu, ošetřujeme pravou stranu jícnu a mozku a naopak.

40 Metabolismus

Horní okraje obou klíčních kostí. Může ovlivnit metabolismus. Velmi důležité.

41 Systémový (celý organismus) břicho

Podél bočních krčních svalů proti příčným výběžkům obratlů. Tyto body jsou ve spojeni se střevy, tračníkem, slepým střevem atd. Postupujte obezřetné a tlačte velmi jemně!

Klikací obrázek s popisem jednotlivých bodů

42 Lymfa, hrudní mízovod

Lymfa, (jednobodový kontakt) na třetím krčním obratli. Důležitý kontakt pro vyrovnáni elektrických sil v hrudním mízovodu. Je to společný kmen pro všechny mízovody v těle mimo pravé strany hlavy, krku a hrudi, pravé plíce a pravé strany srdce a vydutého povrchu jater. Dopravuje větší část mízy a žaludeční šťávy (chylus) do krve. Hrudní mízovod sahá od druhého bederního obratle až po základnu krku. Tento je dobré kontrolovat a tlačit jako první.

  <<< Předchozí
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Další >>>  

Použito z knihy: Akupresura, M. Landa, OKC SM - NOVÝ JIČÍN 1990

37  Sternocleidomastoidní sval, zdvihač hlavy, systémový (celý organismus), paže, srdce 37  Sternocleidomastoidní sval, zdvihač hlavy, systémový (celý organismus), paže, srdce 38 Štítná žláza, metabolismus - látková výměna 38 Štítná žláza, metabolismus - látková výměna 39 Mozek, jícen, kýla, hrdlo, pokles vnitřností 41 Systémový (celý organismus) břicho 40  Metabolismus 42 Lymfa, hrudní mízovod 39 Mozek, jícen, kýla, hrdlo, pokles vnitřností 40  Metabolismus 40  Metabolismus 40  Metabolismus 38 Štítná žláza, metabolismus - látková výměna 37  Sternocleidomastoidní sval, zdvihač hlavy, systémový (celý organismus), paže, srdce 37  Sternocleidomastoidní sval, zdvihač hlavy, systémový (celý organismus), paže, srdce

Rychlý kontakt: Bronislav Kozák, Na Vyhlídce 286/5, 779 00 Olomouc - Neředín | mobil: 608 867 794, e-mail: reiki@reiki-cz.com

Malosériová výroba - Zakázkové šití - Opravy a úpravy oděvů - Šití vzorků - Šití historických kostýmů - Pracovní oděvy - Speciální zakázky (oponové závěsy, sedáky na kostelní lavice, pytlíky na mince ....). Bezva Portál - Katalog pro nákup po internetu 'Seznam a katalog - uměleckých kovářů / inzerce práce / odkazy na obchody optimalizace PageRank.cz TOPlist Statistiky pro Reiki-cz.com SEO Rozcestník Portál Olomouc - informační portál města
Tento web NEPOUŽÍVÁ žádné cookies. Používáme pouze session k zabezpečení funkčnosti stránek.
Bronislav Kozák, 2002 - 2019